Nga Prof. Dr. Bajram Hysa Ministrja e Arsimit dhe Sporteve Lindita Nikolla deklaroi dje se “protesta e studentëve ia vlejti…
Nga Aurel Plasari Krye-i-paafti, që bën sikur qeveris, nuk të lë mundësi të heshtësh, të shtyn të flasësh e të…
Edi Rama ka thyer çdo rekord te hipokrizisë. Kryeministri i kapur me preshë në duar me vjedhjen e 18 milionë…
Qeveria ka gati paketën antishpifje, përmes së cilës vendosen gjoba për lajmet e rreme të publikuara nga mediat online. Nuk…
Bankers Petroleum pagoi 1.5 milionë euro për 50 % të aksioneve të kompanisë ‘Albania Pipeline Services’ – nga e cila…
Protesta e studentëve ka hyrë në ditën e saj të gjashtë dhe çdo ditë e më shumë po fuqizohet si…
Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka financuar axhendën e majtë radikale të George Soros me qindra miliona dollarë…
Nga Artur Zheji Peri këputet kur hollohet, zu-llumi, kur trashet, ma thoshte shpesh gjyshja ime këtë fjalë të urtë, që…
Nga Pedagoge Entela Kasi/ Vetëm ju mund të bëni ndryshimin! Mos lejoni asnjë parti politike të afrohet tek ju, mos…
Makineria e propagandës, njerëzit e blerë nga pushteti, shërbëtorë të qeverisë dhe ata të inatit të vjehrrës që flenë me…
Qytetarët në protestë janë revoltuar me Qorrin e Ramës dhe Veliajt në protestë që i ka ndërsyer atyre policinë për…
NGA ARMAND SHKULLAKU Eshtë hera e parë në këto 5 vite që levat mediatike dhe veglat propagandistike të Edi Ramës,…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!