Administrata shtetërore, në 9 muaj, nga shkeljet dhe abuzimet i ka shkaktuar buxhetit të shtetit një dëm ekonomik në vlerën…
Nostalgjikët do të thoshin sot se panë të zhvendosur në kohë lëvizjet studentore të dhjetorit 1990. Tirana u zgjua me…
Studentët në Shqipëri janë një grup interesi i konsiderueshëm (aktualisht duhet të jenë rreth 120 000 mijë) në drejtim të…
Nga Christoph Hasselbach Për 18 vjet me radhë Angela Merkeli ishte në krye të CDU-së. Tani ajo largohet si kryetare…
“Studentë lëreni mënjanë politikën plakë. Mos lejoni përfaqësuesit e politikës të prishin kauzat tuaja”. Kështu e nis mesazhin e tij…
Nga Dr. Mine Balliu* Kjo protestë e mijëra studentëve tregon një zhgënjim që nuk lindi as sot e as dje.…
Nga Ilir Nikolla Çfarë do qeveria “Rama”, një fund me dhimbje, apo një dhimbje pa fund. Heshtja e sotme nuk…
Nga Andi Bushati Edi Rama i është përgjigjur me një mendësi prej matrapazi, njërës prej protestave më xhenuine, më inteligjente…
Nga Fahri Balliu/ Në vitin 1991, në një klasë të tetëvjeçares, fëmijët në pushimin e gjatë, në atmosferën mbizotëruese të…
Nga Bujar Nishani Sot studentët në Tiranë ndezën sinjalin e asaj që ishte tulatur, rrudhur e po asgjesohej totalisht çdo…
Nga Sali Berisha Te dashur miq, pas vrasjes ne shkembim zjarri nga policia shqiptare te ekstremistit grek nga Bularati, Kostandin…
Sot në ditën e 31 të protestës bashkë me njerëzit qytetarët e familjet e tyre iu bashkua protestës dhe intelektuali…

Lajmet e fundit

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!