Nga Fatmir Guda E zuri apo s'e zuri pak rëndësi ka, ama këpuca e goditi aq fort Edi Ramën sa…
Nga Qemal SAKAJEVA/ Muaj më parë, në Uashington, qe organizuar një veprimtari zyrtare, në të cilën patën marrë pjesë figura…
Nga Elvis Cefa   Lajmi me i fundit se qeveria ka dërguar në Kuvend një projektligj per nje agjenci te…
Nga Luçiano Boçi Arsimi u trajtua në buxhetin e 2019, përsëri si sektori më pa vlerë dhe si vrima e…
Nga Fatmir Guda E zuri apo s'e zuri pak rëndësi ka, ama këpuca e goditi aq fort Edi Ramën sa…
Të veshur mirë, pasi përgatitën rolet në provën gjenerale pak orë përpara se të niste kuvendi, mazhoranca shkoi të votonte…
Nga Flamur Vezaj/ Forumi i Gruas ne Partine Socialiste paska zgjedhur kryetaren e saj znj.Klodeta Dibra! Por ky emer me…
Publicisti dhe opinionisti, Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka deklaruar se mos mbështetja ndaj banorëve…
Nga Kastriot Islami Zemërim ekstrem. Zhgënjim. Mungesë shprese e perspektive. ‘Qorrsokak ngado që rrotullohemi.  Nuk durojmë më. Fed-up (në anglisht),…
Përbindëshi i fjalës së lirë e nxori kokën.Propozon që shpifjen ta dënojë qeveria jo gjykata. “Nuk ka pse të mundohemi…
Bernd Fischer/ Në përvjetorin e njëqindtë të armëpushimit, që i dha fund Luftës së Parë Botërore, vihet re një ringjallje…
Nga Ilir Nikolla Sapo pashe nje raportim nga nje televizion qe me eshte simpatik. Pasi permendi emrat e 3 gazetareve…

Lajmet e fundit

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!