Nga Artur Zheji Tashmë është e qartë. Shqipëria, pavarësisht se sot është e dyfishuar, duke përfshirë Kosovën e Pavarur, nuk ka…
Nga Sali Berisha Te dashur miq, per mikun e madh te shqiptareve, heroin e lirise se kombit amerikan dhe mbare…
Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, është shprehur se vendimi i i qeverisë për bllokimin e importit të makinave me…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka lëshuar akuza të forta ndaj kreut aktual të bshkisë Tiranë Erjon Veliaj. Në një…
Nga Ilir Babaramo Kombi shqiptar në të dyja anët e Drinit ështe në zi. Eshte ndarë nga jeta një amerikan…
Nga Ilir Nikolla A mund të bëjmë sikur gjithçka shkon mirë? Apo se gjithçka po shkon normalisht, as mirë e…
Nga Qemal SAKAJEVA Gjuha shqipe është pasuruar me emërtimin varrezë makinash, në dallim dhe ngjashmëri me varrezën ose vorret për…
Nga Andi Bushati Si gjithmonë, sa herë që Edi Rama shkel në Kosovë, apo flet për çështjen e saj, ai…
Ajo që ka ndodhur me 18-vjeçarin Daniel Drobaj që prej ditës së protestës të banorëve të Unazës së Re para…
Kosova zhvilloi një luftë të përgjakshme për pavarësinë e saj nga Serbia në vitet 1998-1999, dhe shpalli pavarësinë në vitin…
Paraja është arma më e re që Serbia ka zgjedhur për të plotësuar ëndrrën e saj të kahershme atë të…
Ka ardhur edhe reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha, ku ky i fundit foli për herë të parë për kandidaturën e…

Lajmet e fundit

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Rozë

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Këngëtarja shqiptare Enca Haxhia publikoi ditën e sotme një imazh në “Instagram”, ku shfaqte emoji-n e një femre shtatzënë! Të gjithë ngritën dyshimet se këngëtarja e hitit “Kujt Po i Han”...

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!