“Kërkon çimentim të së majtës dhe shkatërrim të së qendrës së Djathtë kudo”. Ish-Kryeministri Berisha deklaron në emisonin “Përballë” se…
Nga Ilir Nikolla Sjellja e qeverisë, e cila u mundua t’ia faturonte përgjegjësinë për plagosjen e një efektiveje të policisë…
E mbani mend fantazinë erotike të Erjon Veliajt në kohën kur Partia Socialiste ishte në opozitë dhe institucioneve ndërkombëtare iu…
Dikur në vitin 2013 ishte një nga mbështetëset e tij më të mëdha, madje u përfol edhe si drejtoresha e…
Nga Adelheid Woelfl, Der Standard Në ajër valëviten flamuj shqiptarë dhe të BE-së. Protestuesit bëjnë zhurmë dhe fishkëllejnë me bilbila.…
Kryebashkiaku i Tiranës, i njohur si njeri që gënjeshtrën e ka më të dashur se bukën dhe propagandën si mjet…
Nga Berat Buzhal/ Unë mendoj që është gomar kushdo që i thotë puna e mbarë Hashim Thaçit, kur ky i…
Qasja me Kosovën dhe kosovarët për Ramën është e ndërtuar në dy faza. E para ka qenë ajo e para…
Shqipëria sot gjendet në një nga momentet e vështira të saj me një gjendje ekonomike katastrofike, me një borxh që…
NGA LUAN RAMA Jam gjendur pranë Bibliotekës Kombëtare me disa prej kolegëve deputetë, pak minuta pasi ishte shpërndarë protesta e…
Dosjet e skandaleve të qeverisë po flenë në Prokurorinë e Përgjithshme. Ninullat ua këndon Arta Marku, zonja pa vetting që…
Presidenti i Republikës sapo pranoi betimin e ministrit të ri të Brendshëm Sanëdr Lleshaj. Në selinë e presidentit, Lleshaj u…

Lajmet e fundit

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!