Pas përfundimit të analizave në degë, Basha mbledh ditën e sotme kryesinë e PD-së

Kreu demokrat ka thirrur një mbledhje të Kryesisë së PD-së, e cila do të zhvillohet të enjten në orën 17:00 në selinë e kësaj partie. Mbledhja bëhet pas përfundimit të analizës në degët e PD për t’i hapur rrugë mbledhjes së Kuvendit Kombëtar. Analizat në degët e PD kishin të bënin me zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit 2017, funksionimin e strukturave dhe rezultatin. Kryesia do të përcaktojë edhe datën e mbledhjes së Kuvendit. Kjo është mbledhja e parë e forumit më të lartë politik të partisë më të madhe opozitare për vitin 2018. Mbledhja e Kryesisë zhvillohet në një kohë kur kundërshtarët dhe kritikës e Bashës brenda PD kanë kërkuar shqyrtimin e propozimeve të tyre, qoftë për sa i takon ndryshimeve në statutin e partisë, ashtu edhe përmes platformës të quajtur për ringritjen e PD-së.

 

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>