Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë…
Në forumin “Trashëgimia e një Kancelari...”,ku u prezantua vepra për karrierën dhe jetën e kancelarit gjerman Konrad Adenauer, kryetari i…
Një deklaratë shokuese ka dalë sot nga goja e Kryeministrit Edi Rama. Teksa u pyet në emisionin “Repolitix” për rritjene…
Nikollë Lesi për çështjen e mosdretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga presidenti Meta është shprehur se Rama…
Arroganca e Erion Veliajt dje ka kapur kulmin, ku në tjerrjen e tij të fjalimit absurd, pa krye e fund…
Gazetari dhe botuesi Nikollë Lesi, ka deklaruar mbrëmjen e sotme se për sa i përket çështjes ‘Lleshi’ është kryeministri ai…
Pasi ju morën votat në vitin 2017-të qytetarëve të ‘Unazës së re’ duke ju premtuar ‘legalizim falas’, sot Erjon Veliaj…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas deklaratës së bërë nga kryetari i bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, i…
Kopene e idioteve edhe kur e ngordh dhe e varros, nuk heq dore nga partia....Ne ato momente, kjo kope ateiste…
Banorët e “Unazës së Re” kanë dalë sërish sot në protestë. “Rama ku je fshehur”, “Qeveri Hajdute”, janë pankartat që…
Ish kryeministri Sali Berisha ka dhënë një version pse Rama e hoqi simbolin e kombit, shqiponjën, nga sheshi që ka…
Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i ftuar në studion e televizionit “Fax News”, ka…

Lajmet e fundit

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

Politikë

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

  Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të...

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!