Avionë luftarakë serb mbi Preshevë,Berisha:Terror hakmarrës primitiv i Beogradit

E mërkurë, 28 Mars 2018 21:09

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook”, menjëherë pas publikimit të pamjeve ku avionë luftarakë serb fluturonin ulët mbi Preshevë.

Ai e quan këtë një përpjekje të hapur konflikti dhe një provokim të ulët  të presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Berisha shton se mbi të gjitha ky akt shkel në mënyrë flagrante marrëveshjen e NATO-s me Beogradin për Luginën e Preshevës.

Në mbyllje të reagimit të tij, ai u bën thirrje shqiptarëve të mos bien pre e provokimeve të turpshme të Beogradit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...