Video/ Importet kontrabandë kalbin prodhimin, fermerët presin pemët

Diel, 03 June 2018 12:38

Dy ditë më parë  ish-kryeministri Sali Berisha solli në vëmendjen e qytetarëve dramën e vërtetë që përjetojnë fermerët shqiptarë nëpërmjet një videoje ku priteshin pemë në njësinë administrative Mollaj në Korçë.

Berisha ka publikuar një tjetër video, këtë herë nga Dibra ku shihen fermerët duke prerë pemët për shkak se po u kalben prodhimet.

“Fermerët e braktisur të Dibrës presin pemët sepse importet kontrabandë ju kalbin prodhimin! Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e fermerit dixhital. sb“Ky eshte fermeri nga Katund i ri diber” , shkruan Berisha në rrjetin social Facebook.

Modifikuar më Diel, 03 June 2018 12:55

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

De Biazi: Ushqeheshin çuditshëm, autobuzi i ngjante diskotekës

Sport

De Biazi: Ushqeheshin çuditshëm, autobuzi i ngjante diskotekës

Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi ishte i ftuar në ceremoninë e 100-vjetorit të Federatës Italiane të Futbollit, krahas emrave të mëdhenj si Alegi, Mançini apo Ançini apo Ançeloti. Mes të...

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Globi

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Dy herë kandidate demokrate për presidente, Hillary Clinton do të tentojë sërish në garën për president të SHBA-ve në zgjedhjet 2020-ës. Lajmin e ka bërë me dije këshilltari i saj Mark...

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Globi

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Dhuna ka shpërthyer mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, një ditë pasi shtatë militantë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë një operacioni të fshehtë izraelit në Gaza. Militantët hodhën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!