Basha replikon me Ramën: Me paratë ruse, banka e gruas tënde blen banka në Shqipëri

E Enjte, 29 Mars 2018 12:20

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë akuza ndaj një ministrit të qeverisë së Edi Ramës se ka nisur banditë për të larguar një biznesmen shqiptaro-amerikan.

Sipas Bashës, me këtë çështje është njohur dhe ambasada e SHBA, por prokuroria nuk nis hetimet.

 

Basha i ka dhënë përgjigje akuzave të Edi Ramës për lidhjet ruse. Duke folur në sallën e Kuvendit, kreu i PD-së dhe opozitës u shpreh se nuk ka asnjë lidhje të partisë së tij.

‘Në gropa ke rënë, e sa herë del këtu zhytesh më thellë. Unë s'jam mik i yti, miqtë e tu janë Shullazi, Habilaj.

 

Disa i ke pasur edhe këtu, Armando, Arbeni, disa të kanë ikur nga këtu.

 

Më gjej ti një cent apo një kontakt të PD-së direkt apo indirekt me oligarkët rusë, asnjë. Nëse prokuroria nuk do të kontrollohej nga ti, atëherë një ministër yti ka nisur banditë ndaj një biznesmeni shqiptaro-amerikan.

Fondet kryesore të bankës ku drejton bashkëshortja jote blen banka në Shqipëri, nga fondi rus i privatizimeve prej më shumë se 500 milionë dollarësh’, tha Basha gjatë fjalës së tij në Kuvend.

 

Modifikuar më E Enjte, 29 Mars 2018 12:40

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

12 javë kaluan, zbulohet formacioni më i mirë i Serisë A

Sport

12 javë kaluan, zbulohet formacioni më i mirë i Serisë A

Kampionati italian është ndërprerë për t’i lënë vend ndeshjeve të kombëtareve dhe kjo ndalesë shfrytëzohet edhe për të bërë bilancet e para. Sot është publikuar formacioni më i mirë i Serisë...

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Lifestyle

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Kur Followersat tuaj  janë duke kaluar nëpër postimet tuaja në Instagram, keni vetëm një sekondë, nëse jeni me fat, të kapni vëmendjen e tyre. Por kërkimet tregojnë se ngjyrat në...

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!