Rama kënaqet se shqiptarët nuk ushqehen dhe nuk vishen dot

Tuesday, 05 June 2018 09:50

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar ditën e sotme lidhur me një studim të Komisioni Evropian.

Në këtë sondazh, Shqipëria kryeson me përqindje më të lartë për pyetje lidhur me mos-përballimin e gjërave.

Për këtë, Vasili shkruan në profilin e tij në Facebook, se për shqiptarët edhe për gjërat bazike, po fillojnë të ëndërrojnë dhe për këtë fajin e ka qeveria.

Statusi i plotë:
Shkollepak kenaqu tani se shqiptaret nuk ngrohen,nuk ushqehen dhe nuk vishen dot.
Per shumicen dermuese te shqiptareve edhe qe te ngrohen,te ushqehen si duhet,te vishen apo edhe te bejne pushime eshte nje enderr e ndaluar kete e tregon qarte studimi i BE.
Po pres tani te degjoj Shkollepaktin te na shpjegoje tani se sa gabim eshte qe shqiptaret duan te hane ngrohen pushojne e vishen.
Po pres te thote qe keto jane mashtrime te poshtra.
Po pres te degjoj se si do thone qe ekonomia eshte rritur e rritur lart shume lart fare.
Po pres te degjoj qe portali do ti ngope shqiptaret me mish,me ngrohje dhe me veshje, boll nje mesazh te vogel atje.
Po pres te degjoj se shqiptaret qe duan buke ngrohje dhe veshje jane kunder reformes ne drejtesi dhe po pengojne hapjen e negociatave me BE.
Po pres qe te koleksionoj idiotesine e radhes te Shkollepakesise pa sherim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...