Video/ Kur Rama tallej me brekët e të ndierës Violeta Manushi

Hënë, 09 Prill 2018 16:55

Kjo video tregon qartë mosrespektin e kryeministrit Rama për kulturën dhe aktorët që në krye të herës. Ironia që Edi Rama bëri me brekët e ish aktores të Teatrit Kombëtar, ka mbetur një nga batutat e tij më të përfolura. Ai e tha atë gjatë emisionit “Ajsberg” të Artur Çanit kur po debatonte me aktorët në vitin 2002 nëse duhej prishur apo duhej ruajtur godina e Teatrit Kombëtar. Me një ironi therëse ish kryebashkiaku që ishte i vendosur për shkatërrimin, duke mos përfillur asmablin “Monument Kulture”,  që kishte shpallur vetë,  iu drejtua aktorëve: “Epo ruajini dhe brekët e Violeta Manushit si monument Kulture!”. Në atë kohë nga salla u ngrit Luftëtar Paja që plot pathos teatral ia ktheu: “Brekët e Violeta Manushit janë të arta”

Modifikuar më Hënë, 09 Prill 2018 17:31

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!