VIDEO/Pollo: Rama po mbyll portale vetëm se bëjnë satirë me qeverinë”

E mërkurë, 06 June 2018 11:26

Edhe deputeti Genc Pollo ka shkuar në Komisionin Parlamentar te Medias dhe ka folur ne lidhje me mbylljen  e një faqeje lajmesh nga AKEP,

Ai tha se nuk me shkoi mendja që një agjenci që u krijua për të mbrojtur faqet shtetërore nga sulmet e hakerave dhe për sigurinë kibernetike pranë qeverisë mund të keqpërdoret për mbylljen e një web sajti lajmesh për arsye politike siç është kryeminister.al.

AKEP thotë se unë nuk e kam mbyllur këtë faqe pasi kam pasur një urdhër nga Agjencia e kryeministrit, tha Pollo duke larguar kështu përgjegjësinë nga vetja.

Ajo agjenci qeveritare e ka pasur për detyrë që të mbyllë vetëm faqet që përbëjnë kërcënim për faqet shtetërore.

Modifikuar më E mërkurë, 06 June 2018 11:55

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ja për çfarë ranë dakord Thaçi dhe Vuçiç

Globi

Ja për çfarë ranë dakord Thaçi dhe Vuçiç

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini e cila ndërmjetësoi takimin me presidentin kosovar Hashim Thaçi dhe atë serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se në takim ka pasur një...

Sulmohet komuniteti rom, 1 i vdekur, 4 të plagosur

Globi

Sulmohet komuniteti rom, 1 i vdekur, 4 të plagosur

Një person është vrarë në një sulm në një kamp të Romëve në Ukrainën Perëndimore. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës (23 qershor). Sipas policisë, një grup i maskuar i...

Aksident i rëndë në Shkodër, 5 të plagosur

Aktualitet

Aksident i rëndë në Shkodër, 5 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër. Sipas raportimeve të para ngjarja ka ndodhur në rrugën e Rrencit në njësinë administrative Guri i Zi. Në aksident janë...