BERISHA: Vendimi që morëm me ministrin e ndjerë Sokoll Olldashin

E Enjte, 29 Mars 2018 13:42
Berisha ne parlament Berisha ne parlament

 

Ish kryeministri Berisha, ka folur sot në kuvend për vendimin e marrë bashkë me ministrin e ndjerë Sokoll Olladshin, gjatë qeverisjes së PD-së.

Berisha kujtoi ish-ministrin e Transporteve në kulmin e debatit për taksimin në Rrugën e Kombit. Si kundërpërgjigje për Ramën i cili lexoi një deklaratë të paraardhësit të tij, pra Berishës, ku ku i fundit thoshte se qeveria e tij e ndërtoi por nuk e mirëmbante dot rrugën e për këtë i duhej dhënë një kompanie të madhe ta bënte, ish-kryeministri tha se së bashku me Olldashin bënë studimet për taksimin por pas studimit, u vendos që kjo taksë mos vihej.

Është e vërtetë që në 2011 qeveria e kryesuar nga unë dhe me ministër të ndjerin Sokol Olldashin, bëmë të gjitha studimet dhe asgjë s'ka të fshehtë. Është po kaq e vërtetë që pas studimit u vendos që taksa të mos vihet. Vazhdojmë pak më tutje, a jam unë kundër fondeve për mirëmbajtjen e rrugëve? Në asnjë mënyrë! Përkundrazi, sado fondte të sillni në parlament unë do ti votoj, sepse është jetike. Por të cakotsh 5 milionë dollarë për mirëmbajtjen e rrugëve që janë 18 mijë km në mbarë vendin do të thotë se nuk jeton në këtë vend”, u shpreh Berisha.

Modifikuar më E Enjte, 29 Mars 2018 14:02

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!