Bum reagimesh: Kush është “gjëja” që nuk ngrihet, Rama ta sqarojë sa më parë

Premte, 30 Mars 2018 13:06

A e krahasoi Kryeministri shqiptar popullin e tij me organin seksual mashkullor?! Këtë lipset ta sqarojë ai vetë publikisht, pasi deklarata e tij në kontekst pati një jehonë të madhe në rrjetet sociale. Të shumtë janë qytetarët që kanë reaguar ashpër. Po kaq edhe politikanët…

Teksa fliste për taksën e Rrugës së Kombit dhe akuzonte opozitën nga foltorja e Parlamentit, Edi Rama u shpreh kështu: “Nuk mundet që ju të pengoni asgjë dhe të ndaloni asgjë! Kërcënimet: Shiko do ngrihen këta, do ngrihen ata. Bjeri bjeri se do ngrihet. Ai i shkreti kokë ulur s’të përgjigjet dot. Eshtë poezi që e di doktori. Pyeteni doktorin se e di mirë ai atë punë”.

Ja disa prej reagimeve:

Sali Berisha, ish-kryeministër: Kjo është gjuha e përçmimit dhe poshtërimit të njerëzve të thjeshtë që Edvin Kristaq Rama përdori në parlament

Petrit Vasili, politikan: E keni dëgjuar që për fat të keq, ky kryeministër ka bërë një krahasim vulgar duke e krahasuar popullin me organin gjenital mashkullor. Ky që ka nisë karrierën lakuriq do e mbyllë lakuriq.

Julian Deda, aktor: I dashur popull, dogjojeni pak me çfarë ju krahason Kryeministri juaj. Ju si të doni tani, ndaç ngrihuni, ndaç rrini kokulur.

Andis Harasani, ish-deputet: Jam shumë kurioz të di cilat nga deputetet femra të PS-së dhe cilat ministre duartrokitën pas kësaj fjale të Kryeministrit tonë të nderuar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çmenduri, çmimet e frutave e perimeve në Shqipëri shkojnë në stratosferë

Aktualitet

Çmenduri, çmimet e frutave e perimeve në Shqipëri shkojnë në stratosferë

Me të njëjtën sasi parash, këtë vit del me më pak “trasta” në duar nga dyqanet e fruta-perimeve. Çdokush mund ta ketë vënë re se shpenzimet për të konsumuar perimet e...

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Aktualitet

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi...

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Show-biz

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Greta Koçi për sa i përket jetës private ka qenë gjithmonë e rezervuar dhe asnjëherë nuk kemi mësuar asgjë për ndonjë marrëdhënie të saj dashurie. E ftuar në “Xing me...