VLORË/ RAMA, NJË PRIND MË THA : “PO VDES PËR BUKË”

Saturday, 31 Mars 2018 12:01
Rama sot në Vlorë Rama sot në Vlorë

Ndërkohë që vendi po zien nga protesta në Rrugën e Kombit, kundër taksës së vendosur për kalimin e automjeteve, Edi Rama vijon fushatën e tij “Shqipëria Punon”, kësaj rradhe në Vlorë.

Kreu i qeverisë, ka treguar për të pranishmit disa raste kur persona të ndryshëm i kanë kërkuar vende pune.

Rama nuk e ka mohuar që qytetarët i janë ankuar që nuk ka vënde pune dhe ka treguar se një person i ka dërguar një mesazh : “Po vdes për bukë”.

“Ju e dini unë i përgjigjem atyre që më cojnë mesazhe, një prind nga Kukësi me karrierë në PS më thotë po vdes për bukë unë dhe familja ime, i them që nesër në punë por në privat. Ç’është kjo tha? Unë pranoj cdo punë, unë po vdes bashkë me familjen. Ia coj mesazhin zv.ministres që merret me këtë fushë, dhe dje më vjen mesazhi, s’po e lexoj se është për të qeshur e për të qarë.”-ka thënë Rama.

Gjithashtu ai i ka orientuar qytetarët se duhet të aplikojnë në sektorin privat.

Modifikuar më Hënë, 02 Prill 2018 14:21

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...