Paloka: Palaçot e shohin si arritje largimin e shqiptarëve

Hënë, 11 June 2018 13:31

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka sulmuar ashpër ministrin e Ekonomisë, Arben Ahmetajt.

Ky i fundit doli nga zyra e Edi Ramës në një deklaratë për mediat, duke thënë se ‘papunësia në Shqipëri është më e ulëta në gjithë historinë e tranzicionit’.

Sipas Palokës, ulja e papunësisë ka rënë sepse shqiptarët kanë ikur nga vendi, duke kërkuar punë jashtë Shqipërisë.

“Qeveri palaçosh; kanë detyruar mbi 400 mijë shqiptarë të largohen nga vendi dhe deklarojnë me paturpësi se është ulur përqindja e të papunëve.

Në fakt vendet e punës janë ulur, është rritur numri i shqiptarëve të mbetur papune që largohen nga vendi dhe palaçot këtë e paraqesin si ‘sukses’, si ulje te numrit të të papunëve në vend”, shkruan Paloka.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ja për çfarë ranë dakord Thaçi dhe Vuçiç

Globi

Ja për çfarë ranë dakord Thaçi dhe Vuçiç

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini e cila ndërmjetësoi takimin me presidentin kosovar Hashim Thaçi dhe atë serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se në takim ka pasur një...

Sulmohet komuniteti rom, 1 i vdekur, 4 të plagosur

Globi

Sulmohet komuniteti rom, 1 i vdekur, 4 të plagosur

Një person është vrarë në një sulm në një kamp të Romëve në Ukrainën Perëndimore. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës (23 qershor). Sipas policisë, një grup i maskuar i...

Aksident i rëndë në Shkodër, 5 të plagosur

Aktualitet

Aksident i rëndë në Shkodër, 5 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër. Sipas raportimeve të para ngjarja ka ndodhur në rrugën e Rrencit në njësinë administrative Guri i Zi. Në aksident janë...