Jo vetëm detin, Rama shiti edhe Çamërinë për votën greke

E Enjte, 21 June 2018 18:50

Për të marrë votën e Greqisë në hapjen e negociatave Edi Rama nuk ka shitur vetëm detin, por ka shitur edhe Çamërinë.

Si zakonisht lajmet e këqija vijnë nga grekët.

Sërish sot kanë qenë media greke ata që kanë lajmëruar se Shqipëria nuk ka falur vetëm detin, por ka falur edhe tokën shqiptare, tokën çame në Greqi.

Sipas medieve greke, Greqia nuk pranuar as të ulet në tryezën e bisedimeve nëse përmendet Çamëria, e jo më të nënshkruajë marrëveshje.

Në këtë pikë Edi Rama është tërhequr, duke pranuar kushtet greke, duke falur Çamërinë dhe detin në këmbim të votës së Greqisë në samitin e 28-29 qershorit ku do të vendoset për fatin e negociatave të Shqipërisë me BE-në.

Modifikuar më E Enjte, 21 June 2018 18:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Krimet e Rënda caktojnë prokurorët për Shullazin, por..

Aktualitet

Krimet e Rënda caktojnë prokurorët për Shullazin, por..

Prokuroria e Krimeve të Rënda bën të ditur se është caktuar grupi i prokurorëve që do të përfaqësojnë në gjykim çështjen “Shullazi”, por emrat nuk bëhen të ditur deri në...

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Aktualitet

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Dy persona janë arrestuar në Tiranë për armëmbajtje pa leje dhe posedim të lëndëve narkotike. Në rrugën “Asim Vokshi” u arrestua Arsen Caka 30 vjeç, të cilit gjatë kontrollit fizik...

Ambasadori i SHBA në Kosovë Delawie, i përgjigjet Elez Blakajt

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA në Kosovë Delawie, i përgjigjet Elez Blakajt

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, nuk deshi të komentojë lidhur me çështjen e dorëheqjes së prokurorit Elez Blakaj apo protestat kundër Kryeprokurorit Aleksandër Lumezi. Sipas...