Berisha: Krimi e korrupsioni bllokojnë negociata, me Ramën s’ka integrim

Tuesday, 26 June 2018 19:54

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në “facebook” pas përgjigjes së BE-së për negociatat për vendin tonë.

Berisha shkruan se krimi i organizuar, korrupsioni dhe dështimi i reformës në drejtësi bllokuan negociatat për vendin tonë.

Sipas ish-kryeministrit kushtet e vendosura nga BE-ja tregojnë se më Ramën nuk ka integrim.

Postimi i plotë:

Shqiperise nuk i hapen negociatat!

Te dashur miq, krimi i organizuar, korrupsioni, deshtimi i reformes ne drejtesi bllokojne hapjen e negociatave me Shqiperine.

Ministrat e Jashtem te vendeve anetare te Bashkimit Europian votojne ne Luksemburg kunder hapjes se negociatave me Shqiperine! Ato vendosin si kushte per hapjen ne qershorin e vitit 2019:

-rezultatet ne luften kunder krimit te organizuar

-luften kunder korrupsionit dhe

-rezultate ne reformen ne drejtesi

Rezultatet do te verifikohen nga Keshilli i Ministrave te Bashkimit Europian! Me Ramen nuk ka integrim! sb

Modifikuar më Tuesday, 26 June 2018 20:02

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Globi

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Ministri i jashtë serb Ivica Daçiç, ka vazhduar të mburret pas dështimit të Kosovës për t’u bërë anëtare e Interpolit. Ai ka thënë se një rezultat i tillë tregon se pa...

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Aktualitet

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Një automjet u përfshi nga flakët në Elbasan. Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen "Partizani" dhe sipas policisë makina ishte e parkuar në momentin kur u dogj. "Gjatë natës në lagjen...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Shëndeti

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e Industrive të Ëmbëlsirave dhe të Pastës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!