Drishti këngë për Ramën dhe “Rilindasit”, ‘Kriminela dhe hajduta, s’jeni burra por jeni mu..’!

E Enjte, 28 June 2018 23:01

Pronari i televizionit Zjarr, Ismet Drishti, i njohur sarkazmën dhe humorin e tij, ka bërë një tjetër këngë për qeverinë e Edi Ramës si edhe për anëtarët  e ‘Rilindjes’.

Me këtë realizim Ismet Drishti tregon gjendjen e vështirë ku jetojnë shqiptarët dhe fytyrat e vërteta të qeverisë së Ramës.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Bota Shqiptare

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se politika e SHBA-ve është konsistente kur është në...

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Aktualitet

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Mijëra fermerë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës nuk kanë një certifikatë pronësie për tokën që kanë në përdorim. Që prej vitit 2008 në të gjithë territorin me 7 bashki...

​Shaqiri flet për debutimin në Champions për Liverpool: Çfarë atmosfere mahnitëse

Sport

​Shaqiri flet për debutimin në Champions për Liverpool: Çfarë atmosfere mahnitëse

Mesfushori i Zvicrës me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, e shijoi për herë të parë stadiumin e Liverpoolit, Anfield, në një ndeshje të madhe në gara evropiane dhe mbeti mjaft i...