Live/ Rama vendos të shembë Teatrin, protestuesit bllokojnë Parlamentin

E Enjte, 05 July 2018 22:31

Menjëherë pas votimit të mazhorancës për prishjen e Teatrit Kombëtar, kryeministri Edi Rama është pritur me sharje dhe fyerje nga protestuesit që ndodheshin jashtë parlamentit.

Forca të shumta policie kanë rrethuar zonën për të mos lejuar përplasjen e protestuesve me eskortën kryeministrore por nuk kanë mundur të ndalin, thirrjet e qytetarëve.

Gjatë largimit nga parlamenti kreu i qeverisë është shoqëruar nga thirrjet  ‘Rama të q. ropt’, pas vendimit tashmë të miratuar në Parlament për prishjen e Teatrit.

Modifikuar më E Enjte, 05 July 2018 22:35

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!