Deputetët e PS të bllokuar në Parlament, protestuesit si lejojnë të dalin

E Enjte, 05 July 2018 22:31

 Deputetët e PS hezitojnë të dalin nga Parlamenti, pas miratimit mes kaosit të projektligjit për shembjen e teatrit.

Protestuesit tentojnë të bllokojnë rrugën e daljes së deputetëve.

Maxhoranca pavarësisht protestave dhe thirrjes së deputetëve të opozitës e ka miratuar projektligjin që i hap rrugë shembjes së teatrit me 75 vota pro.

Ndërkohë deputetët e opozitës kanë gjuajtur me kartona drejt Ramës duke quajtur hajdut. Protesta jashtë Kuvendit vijon nga qytetarët. Policia ka krijuar një kordon sigurie.

Modifikuar më E Enjte, 05 July 2018 22:37

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

E rëndë në Dajt, makina bie nga lartësia, 4 persona të plagosur

Aktualitet

E rëndë në Dajt, makina bie nga lartësia, 4 persona të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një makinë ka rënë nga lartësia në rrugën e Dajtit. Mësohet se si pasojë e rënies së mjetit, kanë mbetur...

Flet avokati i dhunuar

Aktualitet

Flet avokati i dhunuar

Një avokat në Durrës ka denoncuar se është dhunuar nga dy persona. Avokati Ilia Ilia thotë se është dhunuar para prokurorisë së Durrësit. Ngjarja sipas policisë u shënua rreth orës 10:45...

Shpërthen Vasili: Mazhorancë pazarxhinjsh që Reformën në Drejtësi e ka thjesht një plaçkë tregu

Aktualitet

Shpërthen Vasili: Mazhorancë pazarxhinjsh që Reformën në Drejtësi e ka thjesht një plaçkë tregu

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar në një shënim në rrjetet sociale për qëndrimin e mazhoranës ndaj ligjit të magjistraturës por edhe ndaj reformës në drejtësi...