Vasili: Epidemi hajdutërie votash në parlament

Hënë, 09 July 2018 14:23

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka reaguar sërish në lidhje me manipulimin e votimit të ligjit për Teatrin Kombëtar në Kuvend.

"Hajdutet e votave  refuzojnë e pengojnë rivotimin e ligjit për teatrin dhe vulosin manipulimin mu ne mes te parlamentit te votimit te ligjit për Teatrin. Vodhën Teatrin, vjedhin votat edhe ne parlament, vjedhin shqiptaret përditë me koncesione. Me një fjale është epidemi hajdutesh ne sytë e shqiptareve dhe ne krye te qeverise. Dihet fundi i hajduteve...." shkruan Vasili në Fb.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!