Kuvendi një kooperativë e qeverisë, të anullohet votimi për Teatrin

Tuesday, 10 July 2018 10:00

Kreu i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar mëngjesin e kësaj të marte lidhur me votimin e manipuluar në Kuvend për Teatrin Kombëtar.

Përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, Vasili shkruan se Parlamentin e katandisën si kooperativë të qeverisë, ndërsa shton se rivotimi i ligjit për teatrin i pakapërcyeshëm.

Reagimi i Vasilit:

Parlamentin e katandisen si kooperative te qeverise,rivotimi i ligjit per teatrin i pakapercyeshem.

Vodhi votat maxhoranca ne kuvend per ligjin e teatrit por thone "qe nuk vodhem aq shume sa nuk ndikon ne rezultat".Vetem hajdutet mund ta thone kete.
Vjedhin votat por jane edhe idioter,kjo ndodhi ne parlamentin shqiptar kur manipuluan votat ne votimin e ligjit per teatrin,por edhe pëllasin.
Por idiotet te gjitha bene sikur i pane, po se ku u zhduk karta e votimit te deputetit, qe votoi ne vend te Tavos nuk e pane dot.
Idioter ku u zhduk karta,se as ne tabulatet e votimit si del emri gjekund as qe votpi as s'votoi??
Kur s'gjeni dot mes vetes tuaj as ku e ka futur,ku e ka fshehur,ku e ka hedhur,ku e ka lene rrugeve karten ai, qe votoi per Tavon do te thote se jeni sagllam idioter.
Ai qe votoi s'di ku ka karten,ndersa idiotet e palodhur i gjejne shpjegimin.Keshtu eshte kur ju merr truri uje.
Anullimi i ketij votimi turpi dhe perseritja e votimit eshte me pakta qe duhet te bejne ne kete parlament te shkaterruar proceduralisht dhe qe eshte shnderruar ne kooperative te qeverise.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!