Basha në Uashington, flet në takimin e institutit të njohur

Tuesday, 10 July 2018 21:01

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, ditën e enjte do të jetë në Uashington, ku do të mbajë një fjalim në një event publik të organizuar nga instituti Hudson.

Lajmi është bërë i ditur nga Instituti Hudson, nëpërmjet twitterit, ku bën me dije se në datë 12 korrik do të organizojë një event publik në Uashington, ku një nga folësit kryesorë do të jetë Lulzim Basha.

Paneli do të jetë i përbërë nga personalitete të nivelit të lartë botëror, si  eurodeputetët Danjean dhe White, kreu qendrës për Politikat Europiane z Doran, do të diskutojnë për sfidat kryesore NATO-s siç janë terrorizmi, emigracioni, kundërpërgjigja ndaj rritjes së aktivitetit të Rusisë etj.

auto_37029505_632604180436327_31540843957452800_n1531248427.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...