Del SKANDALI me shkollat 9-vjeçare në Shqipëri

E mërkurë, 11 July 2018 12:30

Deputeti i PD-së, Luciano Boçi ka denoncuar ditën e sotme një skandal lidhur me dëftesat e lirimit për shkollat 9 vjeçare.

Siç duhet edhe ne foton e publikuar nga Boçi, në dëftesë është bërë gafë me numrin rendor të lëndëve.

Reagimi i deputetit të PD-së

MINISTRIA QË NUK DI TË NUMËROJË DERI NË 10

Mos u habisni!
Ministria që nuk di të numërojë deri në dhjetë, është Ministria e Arsimit.
Për të qeshur e për të qarë.
Megjithëse titullarja ka mbaruar matematikë, në dëftesën e lirimit pas nr. 9 vjen nr. 11.
Rastësia është e përjashtuar tashmë, sepse dëftesa e printuar ka marrë viston e titullares.
Kjo është papërgjegjshmëri plus paaftësi.
Dokumenti në fjalë është i pavlefshëm.36861937_2118782148365627_7941672818414977024_n.jpg

1 koment

  • Përgjigju Mark

    nuk ka profesioniste prandaj behen keto gafat

    E mërkurë, 11 July 2018 12:49 komentuar nga Mark

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grabitet në mes të ditës shtëpia e biznesmenit shqiptar

Aktualitet

Grabitet në mes të ditës shtëpia e biznesmenit shqiptar

​Një grabitje ka ndodhur këtë paradite në qytetin e Korçës nga persona ende të paidentifikuar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.4 dhe shtëpia e grabitur i përket një biznesmeni korçar. Mësohet...

Ndalohen 50 emigrantë në Korçë, ka gra dhe fëmijë

Aktualitet

Ndalohen 50 emigrantë në Korçë, ka gra dhe fëmijë

Në Kapshticë janë kapur 50 emigrantë të paligjshëm. Nga burimet e policisë mësohet se refugjatët të cilët janë sirianë, palestinezë dhe iranianë u kapën në qytetin e Bilishtit dhe në...

23 të arrestuar për trafik droge, ka edhe shqiptarë

Aktualitet

23 të arrestuar për trafik droge, ka edhe shqiptarë

Policia greke ka asgjësuar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës. Në pranga janë vënë 23 persona, 10 grekë dhe 13 të huaj, mes tyre shumica shqiptarë. Rrjeti vepronte në Zakynthos...