Ironia e ish-Kryeministrit për takimin Rama-Hahn: Një sukses super i jashtëzakonshëm!

Tuesday, 17 July 2018 19:08

Nga Sali Berisha

Te dashur miq, ne deklaraten e tij para mediave ne prani te komisionerit Hahn, piktori deshtak shpertheu si zakonisht ne nje skize paranojake. Ai u tha gazetareve “doni apo nuk doni ju ne kemi bere progres te jashtezakonshem prandaj dhe ne momentin e fundit bindem Hollanden dhe Francen”!?!?

Progresi i jashtezakonshem i piktorit deshtak, qe nuk di çfare flet, beri qe:

1- Te hidhet poshte me unanimitet nga 28 lidere te BE, per shkak te progresit te tij imagjinar te jashtezakonshem, rekomandimi per hapjen pa kushte te negociatave me Shqiperine.

2- Te hidhet poshte nga 28 shefat e qeverive te vendeve anetare te BE, per shkak te progresit te tij te jashtezakonshem ne leter, propozimi gjerman per marrjen me 27 qershor 2018 te vendimit per hapjen e negociatave dhe hapjen e tyre pas plotesimit te 10 kushteve te dekalogut te famshem te Bundestagut dhe qeverise gjermane.

3- Te hidhet poshte me unanimitet, per shkak te progresit te jashtezakonshem qe ekziston vetem nr psiqizmin e psikopatit qe nuk dine se çfare flet, edhe propozimi i qeverise austriake per shtyrjen deri ne dhjetor 2018 te shqyrtimit te propozimit gjerman.

4- Te shtyhet me konsensus te plote sipas propozimit francez, per shkak te progresit te jashtezakonshem te mendjes se semure te piktorit deshtak, diskutimi i vendimit per hapjen e negociatave per nje vit e gjysem, pra per dhjetor te vitit 2019

5- Te shtohen, me vendim unanim te 28 lidereve te BE, per shkak te progresit te jashtezakonshem te shenuar vetem ne skizat e paranojes se piktorit deshtak, nga 5, qe ishin kushtet ne rekomandimin e Keshillit te 13 dhjetorit te vitit 2016 dhe 10 qe ishin ne dekalogun gjerman, ne 13 kushte per t’u plotesuar para se te merret vendimi per hapjen e negociatave ne fund te vitit 2019!

I jashtezakonshem, i jashtezakonshem, i super-jashtezakoshem! Amin! sb

Modifikuar më Tuesday, 17 July 2018 19:16

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...