Ahmetaj i frikur sulmon ministren e Drejtësisë

Tuesday, 31 July 2018 20:52

I frikësuar, pa asnjë lloj kthjelltësie, Arben Ahmetaj la sot pushimet super luksoze dhe erdhi me urgjencë në Tiranë.

Doli para mediave sepse Departamenti Amerikan e Shtetit e ka vënë para përgjegjësisë atë dhe shefin e tij kryehajdut.

I kapur gafil dhe i goditur rëndë nga opozita dhe qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të gjithë strategjinë e dështuar për ekonominë, për korrupsionin galopant në sistem, për varfërinë ekstreme, për shkeljet flagrante të ligjit, doli në konferencë për shtyp dhe degjeneroi me gjithçka që tha.

Asnjë shpjegim për sektorin që drejton dhe për të zezën ku e ka futur, përkundrazi filloi duke u marrë më vettingun dhe sistemin e drejtësisë duke e nxjerrë atë të korruptuar.

Në fakt kjo nuk mund të jetë thjesht një gafë, aty në frikë e sipër, e ministrit tashmë në gjendje të vështirë por duket si një akt i mirëmenduar.

Siç duket prej këtyre deklaratave buron një sulm i mirëmenduar ndaj ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj.

A të jetë vallë kjo thjesht një veprim prej një të paafti që në tentativë për të shpëtuar kokën ia hedh fajin shokut apo këtu ka një strategji?! Sido që të jetë Ahmetaj do të duhet të japë llogari një për një para shqiptarëve për gjëmën e madhe që i ka shkaktuar vendit dhe që DASH e konfirmoi.

Sistemi i drejtësisë në vend ka mijëra mëkatet e tija por asgjë nuk mund t’i lajë ato të mësuesit të anglishtes që ka në dorë ekonominë kombëtare. /55news.al/

Modifikuar më E mërkurë, 01 August 2018 10:38

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...