Denoncim/ Berisha: Peleshi vjedh prona në Korçë e ua jep miqve të tij

E Enjte, 09 August 2018 17:15

Një qytetar ka denoncuar të Ish-kryeministri Sali Berisha vjedhjen e pronave nga ana e Niko Peleshit në qytetin e Korçës.

Përmes një postimi në “facebook”, Berisha ka bërë publik këtë denoncim ku shkruhet se deputeti socialist ka vjedhur 5200 metër katror nga familja Theodhosi në Korçë, për t’ia dhënë miqve të tij.

Postimi i plotë:

Peleshi rremben pronat e familjes Theodhosi ne Korçe!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. Sb=

“Pershendetje dr Berisha,po te bej me dije se-:Niko Peleshi ju rembeu pronareve te ligjshem te truallit - familjes Theodhosi 5200 meter katror, ne brendesi te ish teritorit te uzines se instrumentave,Duke ja dhene mikut te tij Kocos se derrave pronar I nje agjensie udhetimi qe operon ne linjen Korce Ahtine. Per te bere ky I fundit agjensine e autobuzave, ne ortakeri me Maksi Fezullain qe ka pastrimin e qytetit, natyrisht me ndihmen e gjykatesve te degjeneruar dhe koruptuar korcare”

Modifikuar më E Enjte, 09 August 2018 17:17

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I zuri poshtë 200 ton çimento, kush janë viktima dhe i plagosuri në Elbasan?

Aktualitet

I zuri poshtë 200 ton çimento, kush janë viktima dhe i plagosuri në Elbasan?

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një fabrikë çimentoje në Elbasan, ku një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër është plagosur për shkak se e ka zënë...

Mbani dritaret e pastra dhe perdet e hapura që të mos sëmureni

Lifestyle

Mbani dritaret e pastra dhe perdet e hapura që të mos sëmureni

Është një strategji e thjeshtë për të ruajtur shëndetin. Studime të reja kanë treguar se lejimi i dritës së diellit në dhomë përmes dritareve eliminon bakteret që jetojnë në pluhur. Studiuesit...

Gjykata lë në burg Stresin/ Prindërit: Arrestim për hakmarrje

Aktualitet

Gjykata lë në burg Stresin/ Prindërit: Arrestim për hakmarrje

Gjykata ka dhënë masën e arrestit me burg për Arkimend Lushaj të njohur ndryshe si Stresi. Avokati i tij e ka quajtur të paligjshëm këtë vendim. Kujtojmë se Stresi u arrestua...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!