40 milion euro për luks dhe zyra, ndërsa para' për Teatrin s'ka

E Enjte, 16 August 2018 09:14

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, në një postim Facebook shprehet se Ram ka shpenzuar për zyra dhe luks mbi 40 milionë euro ndërkohë që për Teatrin Kombëtar thotë që nuk ka para’.

Postimi i plotë
Ali Baba ne krye te qeverise i griu 40 milion euro per luks dhe zyra,ndersa para' per Teatrin s'ka.

Vetem per 7 muaj kryeministri hajdut alias Ali Baba me te gjithe 40 hajdutet ne qeveri kane baderdisur 40 milion euro per luks e zyra.

Te gjithe qanin e lanin si legena, Qeveri e Bashki,ne TV e neper degjesa,ne konferenca shtypi e neper cdo rrëzë perpara kamerave e lehnin pa u lodhur, qe: "s'kemi fare para,ndaj do t'ja japim gjithe zemren e Tiranes privatit,qe te na beje sevap nje teater."

Para per teatrin nuk ka,as per nje spital te ri ne Fier nuk ka,por ka plot para per ti vjedhur e grabitur ne luks idiotesh.

Nuk ka para as per rruget,as per By Paset,as per ngrohjen e shkollave,as per ilace,por ka miliona euro per

ËC-zyrash,

fasada,kolltuqe,tapete,mokete.

Ja keshtu i vjedhin diten per diell parate e shqiptareve,plot 40 milion euro,Ali Baba ne krye te qeverise me te gjithe 40 hajdutet e tjere.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!