“Modeli i Ramës, t’i shpërndajë buxhetin e shqiptarëve grupeve të krimit të organizuar”

E Enjte, 23 August 2018 12:06

Ish-Presidenti, Bujar Nishani është shprehur se Rama ka vetëm një model qeverisjeje dhe ajo bazohet te deviza: : “anëtarët e grupeve të krimit të organizuar blejnë vota gjatë zgjedhjeve, qeveria u shpërndan buxhetin e shtetit me tendera për bisneset e tyre”.

Sipas tij kjo është arsyeja që vendi është në gjendjen katastrofale social-ekonomike.

Postimi i plotë

Modeli i qeverisjes socialiste të Edi Ramës në Shqipëri : “anëtarët e grupeve të krimit të organizuar blejnë vota gjatë zgjedhjeve, qeveria u shpërndan buxhetin e shtetit me tendera për bisneset e tyre”.

Ndaj nuk ka rritje pensionesh, ndaj nuk ka rritje pagash !

Ndaj nuk ka spitale, shkolla, rrugë të reja !

Ndaj nuk ka ujë, energji, libra, ilaçe për më të varfrit.

Krimi organizuar pastron paratë, rilindësit pushtet të pakufizuar dhe pakontrolluar.

Ky model duhet të marrë fund !

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...