“Modeli i Ramës, t’i shpërndajë buxhetin e shqiptarëve grupeve të krimit të organizuar”

E Enjte, 23 August 2018 12:06

Ish-Presidenti, Bujar Nishani është shprehur se Rama ka vetëm një model qeverisjeje dhe ajo bazohet te deviza: : “anëtarët e grupeve të krimit të organizuar blejnë vota gjatë zgjedhjeve, qeveria u shpërndan buxhetin e shtetit me tendera për bisneset e tyre”.

Sipas tij kjo është arsyeja që vendi është në gjendjen katastrofale social-ekonomike.

Postimi i plotë

Modeli i qeverisjes socialiste të Edi Ramës në Shqipëri : “anëtarët e grupeve të krimit të organizuar blejnë vota gjatë zgjedhjeve, qeveria u shpërndan buxhetin e shtetit me tendera për bisneset e tyre”.

Ndaj nuk ka rritje pensionesh, ndaj nuk ka rritje pagash !

Ndaj nuk ka spitale, shkolla, rrugë të reja !

Ndaj nuk ka ujë, energji, libra, ilaçe për më të varfrit.

Krimi organizuar pastron paratë, rilindësit pushtet të pakufizuar dhe pakontrolluar.

Ky model duhet të marrë fund !

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në takimin e mëngjesit, së bashku me liderë tjerë, të ftuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, në kuadër të Forumit...

Momentet e vështira të një babai

Globi

Momentet e vështira të një babai

Një baba është fotografuar në momentet e tij më të vështira. 48-vjeçari Ilhami Korkmaz ka tërhequr të dielën nga morgu trupin e vajzës së tij 15-muajshe, e cila u rrah...

Këngëtarja shqiptare puth malazezin live në emision

Show-biz

Këngëtarja shqiptare puth malazezin live në emision

Këngëtarja shqiptare puthet me malazezin, e vërshojnë me komente Arilena Ara ka qenë e ftuar në emisionin e Ermal Mamaqit, ku ka folur për projektet e saj më të fundit muzikore. Ndër...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!