Ironia e Manjanit: Pse nuk hetojnë veten xhanëm, e sigurt që dalin pa faj

Premte, 24 August 2018 20:10

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i bën një “propozim” hapur Qeverisë. Duke përdorur ironinë ai i thotë që të hetojë veten, në këtë mënyrë sipas tij, “do ketë kuptim” propaganda që bën.

Postimi i plotë

Një gjë nuk e kuptoj, jo nga Prokuroria por nga Rilindja, pse nuk bëjnë gjasme sikur hetojnë skandalet që ju plasin?!

Prokurorinë e kanë jo të veten, por janë vetë ata. Gjykatat e kanë nën zap...  Pra të sigurt që dalin pa faj!

Atëherë pse nuk e hetojnë veten, që “të ketë kuptim” propaganda që bëjnë?!

Se me thënë të drejtën denoncimet që ju bën opozita, me ligje e nene te shkelura nuk mund të anashkalohen sikur s’ka ndodhur asgjë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!