Sulmi ndaj gazetares Lala/deputetja Dhurata Çupi: Ky ishte një sulm ndaj fjalës së lirë

E Enjte, 30 August 2018 19:15

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka dënuar ashpër sulmin me armë në shtëpinë e gazetares së kronikës Klodiana Lala.

Përmes një postimi në Facebook, Çupi shkruan se kjo ngjarje e rëndë na ka tronditur të gjithëve, duke treguar se sa e rëndë është situata në vend..

Ndërsa shton se sulmi ndaj gazetarëve është sulm ndaj fjalës së lirë.
Ja postimi i Dhurata Çupit:

Një ngjarje e rëndë dhe e paprecedente, sulmi me armë ndaj familjes së gazetares Klodiana Lala.
Kjo ngjarje na ka tronditur të gjithëve si shoqëri duke vënë në pikëpyetje sigurinë e secilit prej nesh.

Sulmi ndaj një gazetari është sulm ndaj lirisë , sulm i krimit të organizuar që tenton të mbyllë gojën profesionistëve përmes mjeteve që ata njohin, armëve.
Një akt mafioz i dënueshëm që duhet të marrë përgjigje me forcën e ligjit.
Si nënë, si grua, si drejtuese e Aleancës së Grave Deputete dua të inkurajoj Klodianën për të përballuar këtë ngjarje në këtë ditë të vështirë për të dhe familjen e saj.
Jam e bindur që ajo me profesionalizmin e palëkundur do të vijojë misionin e saj për informimin e publikut , por po ashtu u kërkojmë organeve kompetente të zbardhin sa më parë këtë ngjarje të rëndë”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sekuestrohen mbi 4 mijë paketa cigare e miliona lekë, dy në pranga

Politikë

Sekuestrohen mbi 4 mijë paketa cigare e miliona lekë, dy në pranga

Një sasi prej 4100 copë paketa cigaresh dhe një shumë e konsiderueshme parash prej më shumë se 4 milionë lekësh, janë sekuestruar nga policia gjatë një operacioni të koduar "Ndjekja". Në...

Nishani: Qeveria nuk njeh asnjë kufi, amendimi i ligjit për TK nuk bëhet pa votimin e Dekretit

Politikë

Nishani: Qeveria nuk njeh asnjë kufi, amendimi i ligjit për TK nuk bëhet pa votimin e Dekretit

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka reaguar ndaj amendamenteve të ligjit për 'Teatrin' që mazhoranca miratoi gjatë ditës së djeshme. Ky akt, shkruan Nishani, e ka përdhosur përfundimisht parlamentarizmin dhe shtetin ligjor, pluralizimin...

Dramatike/ I refuzohet azili, babai shqiptar kërcënon se do hedh fëmijët nga ballkoni

Aktualitet

Dramatike/ I refuzohet azili, babai shqiptar kërcënon se do hedh fëmijët nga ballkoni

Dramat e shqiptarëve të cilëve iu është refuzuar azili në Gjermani vazhdojnë t ë shtohen. Pak ditë pasi një kryefamiljar shqiptar humbi jetën duke u hedhur nga një urë në...