Plumbat mbi Klodiana Lalën, gazetarët i shkojnë Ramës te kryeministria

E Enjte, 30 August 2018 19:34

Ka nisur protesta para kryeministrisë , pas sulmit me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala. Në protestë marrin pjesë, gazetare, qytetarë e aktivistë të shoqërisë civile.

Gazetarët shprehen solidaritetin e tyre dhe thonë se sulmi ndaj Klodiana Lalës është sulm ndaj gjithë gazetarëve në Shqipëri.

Sulmi ndaj gazetares ka tronditur mbarë opinionin publik, sakaq gazetarët kërkojnë drejtësi dhe liri në profesionin e tyre.

 

Modifikuar më E Enjte, 30 August 2018 19:38

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Sport

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Chris Gunter shpreson që Gareth Bale t’i huazojë avionin privat në mënyrë që ai të sjellë familjen e tij në Shqipëri me rastin e rekordit që do të vendosë në...

Kadiu: Më shumë se kurrë të rinjtë po thërrasin për kryeministër Lulzim Bashën!

Politikë

Kadiu: Më shumë se kurrë të rinjtë po thërrasin për kryeministër Lulzim Bashën!

Deputetja e PD, Fatbardha Kadiu, thotë se opozita nuk ka pushuar asnjë sekondë së punuari, së takuari dhe biseduari me njerëzit e këtij vendi dhe me të rinjtë e shumtë...

Shihni këto foto nëse keni kaluar një ditë të keqe

Globi

Shihni këto foto nëse keni kaluar një ditë të keqe

Ne të gjtihë kemi ditë në të cilat duket se asgjë nuk shkon mirë. Por gjithmonë ka njerëz që kanë kaluar edhe më keq. Nëse fundjava juaj ka qënë një katalok...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!