Denoncim/ Berisha: Zaptohet toka publike, bashkia miraton me heshtje!

Premte, 31 August 2018 15:11

Pronat publike në Bashkinë e Peqinit po zaptohen dhe pushteti lokal atje “miraton” me heshtje.

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në facebook mesazhin e një banori të kësaj zone i cili thotë së bëhet fjalë për të paktën 50 hektarë.

Postimi i plotë:

Zaptohet toka publike, bashkia miraton me heshtje!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

-Prsh zoti sali Berisha. Jam banor i njesis gjocaj bashkia peqin ju dergoj nje njohoftim per verifikim nga Ana e qeveris si me posht ju shkruaj... Ne njesin gjocaj siperfaqe tok pyjore. E qujutur thonat e shpeshta me emer popullor gryga e tolit. Siperfaqeja perbehet 50 hektar è cila esht shpyllzuar nga persona dikur ne kohes e siatemit te me parshem kjo siperfaqe pyjore ishte e taracuar e mbjell me rozmarin dhe dafin.... Vititn 2018 e cila esht niveluar taracimi dhe è pluguar. Disa pjes esht mbjell ullijn vresht pjesa e tjeter esht e ngame è dua ta bej puplike nga Ana juaj qevera ta ngjoj.. Dhe te verifikoi dhe te shikoj sesi kjo siperfaqe esht zabtuar nga persona dhe bashkia ska mar as nje lloj mase.... Ju pershendes

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...