Lajm i mirë, shqiptarët po reagojnë

Saturday, 01 September 2018 09:41

Kryeministri Edi Rama që prej mëngjesit të sotëm është mburrur në lidhje me turizmin në vend. Ai ka publikuar një video ku shfaqen disa artikuj të mediave të huaja për të vizituar vendin tonë.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë kolazh të artikujve të shumtë në mediat më prestigjioze ndërkombëtare për Shqipërinë turistike dhe arsyet e panumërta pse duhet vizituar, ju uroj një fundjavë të bukur”, shkruan Rama krahas videos. Por qytetarët që kanë reaguar me komente kanë qenë të shumtë.

“Mirëmëngjes Usta. Mos merr si shembull ata qe vijne per vizite. Shembulli me i mire jemi Ne shqiptaret,qe kerkojme Europen si vend strehim per jeten dhe te ardhmen e femijeve tane. E keni katandisur Shqiperine si lecke.E keni shtrydhur,i keni marre cdo gje.”, i shkruan qytetari Ramës. Nga ana e kryeministrit ende nuk kanjë koment për qytetarët , të cilët nuk i kanë kursyer akuzat nga mënyra sesi ai qeveris.

Komentet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...