Ministrat e Jashtëm të BE hedhin poshtë projektin e Beogradit për Serbinë e Madhe

Saturday, 01 September 2018 13:09

Ish-Kryeministri, Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me faktin që ministrat e Jashtëm i thanë jo planit të Beogradit për të krijuar Serbinë e Madhe.

Nëpërmjet një postimi në Facebook Berisha thotë se ky qëndrim i ministrave të jashtëm të BE meriton përshëndetjet më të përzemërta, si një kontribut madhor për paqen dhe stabilitetin, prosperitetin dhe integrimin e rajonit.

Postimi i plotë

Ministrat e Jashtem te Bashkimit Europian hedhin poshte projektin e Beogradit per Serbine e Madhe!

Te dashur miq, serbomedhenjte ne Beograd dhe argatet e tyre ne Prishtine moren dje nje goditje fatale nga ministrat e jashtem te Bashkimit Europian.

Mimistrat dje ne unison hodhen poshte perpjekjet e Beogradit dhe argateve te tij mjerane albanofob ne Prishtine per krijimin e Serbise se Madhe, coptimin e Kosoves dhe aneksimin e territoreve te saj nga Serbia.

Ky qendrim i ministrave te jashtem te BE meriton preshendetjet me te perzemerta, si nje kontribut madhor per paqen dhe stabilitetin, prosperitetin dhe integrimin e rajonit ne Bashkimin Europian si dhe parandalimin e nje zinxhiri konfliktesh qe Beogradi dhe argatet e tij albanofob ne Prishtine duan te ndezin per llogari te krijimit te Serbise se Madhe! sb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!