ZJARR NË RRUGËN E KOMBIT, RAMA POHON NJË TJETËR RRUGË ME PAGESË

Saturday, 31 Mars 2018 13:23

KUKËS- Ndërkohë që rruga e Kombit në Kukës ishte përfshirë nga flakët për shkak të protestës për vendosjen e taksës së qarkullimit, kryeministri Rama ka njoftuar për një tjetër rrugë me pagesë nga qyteti i Vlorës, në të cilin ndodhej.

Rruga Kashar-Rrogozhinë, ndryshe nga rruga e Kombit –Vlorë do të ndërtohet me PPP.

Kryeministri u shpres se:- “Kemi mundësi të fillojmë me projektin Kashar-Rrogozhinë-Vlorë, në mënyrë që lidhja të bëhet direkte dhe aty do të synojmë një tjetër skemë. Pra kemi skemat e PPP, këtu do të kemi skemën e buxhetit dhe aty do të kemi skemën e pagesës. Pra, me një rrugë me pagesë që t’i mund të vish nga Tirana në Vlorë për gjysmën e kohës qe vjen sot. Kush do të paguajë, paguan, kush s’do të paguajë kalon vazhdon jetën siç bën sot. Kjo është rruga. Këto janë kantieret, ka shumë profesione qe duhen”.

Edi Rama i bëri këto deklarata gjatë prezantimit të projekteve të strategjisë së re të punësimit në Vlorë.

Modifikuar më Saturday, 31 Mars 2018 13:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Menaxhimi i mbetjeve, tarifat e qytetarëve do të rriten

Aktualitet

Menaxhimi i mbetjeve, tarifat e qytetarëve do të rriten

Menaxhimi i integruar i mbetjeve duket të jetë një sfidë më vete për Shqipërinë pavarësisht nismave të ndërmarra në lidhje me investimet në sektor. Një studim i fundit i publikuar nga...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...