PD me rezolutë: Jo ndryshimit të kufijve të Kosovës

Tuesday, 04 September 2018 11:36

Partia Demokratike tashmë duket se po del me një qëndrim të prerë lidhur me idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për korrigjimin e kufijve me Serbinë.

Siç bëhet me dije, PD po përgatit një rezolutë në mbështetje të qëndrimit të forcave politike në Kosovë për mosndryshimin e kufijve.

Nga se bëhet e ditur paraprakisht, rezoluta e Partisë Demokratike mbështet fuqimisht ruajtjen e  formës unitare të qeverisjes në Republikën e Kosovës.

Rezoluta që po përgatit Partia Demokratike mbështet fuqimisht reformat që sigurojnë anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe Bashkimin Europian.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Deputeti demokrat kërkesë anëtarëve të Këshillit Bashkiak: Mos lejoni ndërtimin e HEC-eve

Aktualitet

Deputeti demokrat kërkesë anëtarëve të Këshillit Bashkiak: Mos lejoni ndërtimin e HEC-eve

Deputeti demokrat i Shkodrës Romeo Gurakuqi i ka bërë një kërkesë publike anëtarëve të Këshillit Bashkiak që të mos lejojnë ndërtimin e dy HEC-eve në Malësinë e Madhe. HEC-et, me...

Bleona Qereti publikon foto pa make up, s’do ta besoni si duket

Show-biz

Bleona Qereti publikon foto pa make up, s’do ta besoni si duket

Këngëtarja Bleona Qereti është nga ato personazhe të showbizit që gjithmonë diskutohet për paraqitjet e saj në publik. Së fundmi ajo u kthye në Shqipëri, për të qenë e pranishme...

Shqipëria kërkon një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB-ës

Globi

Shqipëria kërkon një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB-ës

Shqipëria synon të zërë një nga vendet si anëtar jo i përhershëm në Këshillin e Sigurimit të Kombëve të Bashkuara. Këtë e bëri të ditur sot ministri i Jashtëm shqiptar...