Denoncim/ “Gjuetia e shtrigave e Ndrikull Vilës, largon mësues me 38 vite punë”

Tuesday, 04 September 2018 12:30

Një qytetar ka denoncuar te Ish-kryeministri Sali Berisha pushimin nga puna të bashkëshortes së tij e cila sipas qytetarit ka 38 vite punë.

Përmes një postimi në “facebook”, Berisha e ka bërë publik këtë denoncim ku thuhet se i kanë thënë se personat me mbi 20 vjet punë nuk duhet të hyjnë në provimin e shtetit ndërsa tani i thonë që s’ka licensë.

Postim i plotë:

Pas 38 vitesh mesuese, Kallam Deshtaku dhe Ndrikull Vila me gjueti shtrigash e largojne nga detyra!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“DOKTOR MIRMREMA ME FALNI PER SHQETSIMIN NDAJ NESH PO BEJN GJUETI SHTRIGASH BASHKSHORTJA IME KA 38 VJET NE ARSIM DHE KTA LLOJ MOSTRA KJO FAR SHUM E KEQE DUAN TA LARGOJN NA ARSIMI ME PRETEKS QE TI ZONJE NUK KE LICENS SOT E NJOFTOJ PEGJEGJSJA E ZYRES MALLAKASTER DHE I THA NE 17 SHTATOR JE NE PUN KUSH ME THA MUA TE JEPJA PROVIMIN E SHTETIT JU ME THAT QE PARA 2 VJETESH QE JU QE KENI 20 VJECARIN NUK PERFSHIENI TAN GJEJN GREP PER TA LARGUAR NGA PUNA KTA KAN KRIJUAR CELULA DHE GJUAJN SE KUSH JAN DREJTUS TE PD IME SHOQE KA QEN KRYETARE K TE KOMUNES NE NGRACAN DHE UN JAM DRJTUES I PD ME RESPEKT SABRI SALIAJ NGRACAN MALLAKSTER”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Aktualitet

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Duke filluar nga muaji nëntor qendrat spitalore universitare do të kenë shefa të rinj shërbimi, të cilët do të zgjidhen në bazë të kritereve të reja, të ndryshuara me VKM...

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Aktualitet

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Një shofer Policie është prangosur nga ana Sherbimit te Brendshem ne Ministrine e Brendshme.Polici me inicialet D. L. 31 vjeç, banues në Tiranë, u prangos pasi në rrugën “Unaza e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!