Cilit oligrak ia ka premtuar Veliaj ndërtimin e kullave te Parku i Liqenit?

E mërkurë, 05 September 2018 12:53

Zëdhënësja e partisë Demokratike Ina Zhupa nëpërmjet një konference për mediat nuk i ka kursyer edhe akuzat ndaj kryebashkiakut Veliaj për ndërtimet që do bëhen sipas saj në zonën e Parkut të Liqenit. Sipas Zhupës Veliaj po shkatërron Tiranën.

“Dokumentet zyrtare që vërtetonin planin e vërtetonin betonizmin e Parkut të liqenit i kemi publikuar. Erioni që del cdo ditë në televion nuk del të japë shpjegime për betonizmin e parkut. Mesa duket e ka të pamundur për të mbuluar këtë fakt.

Pse Veliaj nuk merr përsipër përgjegjësitë për palnin e betonizimit të parkut. Cilit oligrak ia ka premtuar Veliaj ndërtimin e këtyre kullave? Sa para të pista do të pastrohen nga këto kulla? Veliaj nuk mund të fshihet më prapa videove propagandistike që trasmetohen çdo ditë në televizonet e e vendit. Me Erion Veliajn Tirana po shkatërrohet”, u shpreh ndër të tjera Ina Zhupa.

Modifikuar më E mërkurë, 05 September 2018 12:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!