Berisha: Nderim për Nënë Terezën, të ruajmë kujtimin e saj të shenjtë

E mërkurë, 05 September 2018 15:08

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nderuar kujtimin e Nënë Terezës në ditën e shenjtërimit të saj.

Përmes një postimi në “facebook”, Berisha nuk harron të përmendi mosrespektimin e kësaj shenjtoreje gjatë regjimit dhe po këtë mosrespektim nga ana e Kryeministrit Edi Rama.

Postimi i plotë:

Sot dita e Shen Terezes!

Te dashur miq, sot katoliket ne Shqiperi dhe ne bote dhe mbare kombi shqiptar nderojne me adhurim shen Terezen, shejtoren shqiptare. Nderojne shenjtoren, qe per se gjalli, me virtutet e rralla te shpirtit te saj, dashurine, dhimbshurine, perkushtimin dhe besimin e pakufishem te Krishti Mbret pushtoi zemrat e mbare njerezimit, fitoi çmimin Nobel dhe u be gruaja me e famshme e shekullit te saj.

Rregjimi barbar i Enver Hoxhes i ndaloi Nene Terezes per dekada ardhjen ne Shqiperi, kurse neobllokmeni Edvin Kristaq Rama, per te shprehur urrejtjen aterore ndaj shqiptares me te madhe te kohrave, ne nje vendim antikombetar, i hoqi shtatoren e tij nga kryeqyteti i vendit duke fyer keshtu mbare kombin shqiptar.

Une ju ftoj ju te dashur miq te shprehim nje mirenjohje te thelle nene Terezes, qe lartesou sa askush tjeter emrin e shqiptarit dhe Selise se Shenjte per vendimin e saj hyjnor, shejterimin e Saj. sb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!