Pas Shkodrës, opozita e bashkuar mblidhet nesër në një tjetër qytet

E mërkurë, 05 September 2018 15:22

Edhe këtë javë Opozita nuk do të jetë e pranishme në sallën e parlamentit. Pas Shkodrës, opozita e bashkuar ka vendosur të mblidhet në qytetin e Elbasanit.

Grupi parlamentar i PD, LSI-së dhe partive të tjera aleate do udhëtojnë në drejtim të Elbasanit ku do të zhvillojnë një mbledhje për situatën kriminalitetit në vend ditën e nesërme.

Kujtojmë që të hënën opozita u mblodh në Shkodër nga ku ngritën shqetësimin për ngjarjet e fundit kriminale atje, ndërsa paralelisht zhvillonte punimet seanca e Kuvendit në Tiranë, duke nisur sesionin e ri parlamentar.

Opozita akuzon maxhorancën se ngjarjet e fundit kriminale janë rrjedhojë e kapjes së qeverisë dhe policisë së shtetit nga krimi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Aktualitet

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Emisioni “Stop” trajtoi sonte rastin e një “shëruesi”, ose siç njihen ndryshe guru”, që pretendon se zgjidh hallet e qytetarëve. Por të gjitha këto probleme, “shëruesi” Shefqet i lidh me...

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Aktualitet

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Të burgosurit shqiptarë dhe ata rumunë janë përfshirë në një sherr të dhunshëm në burgun e Sollicciano të Firences në Itali. Mediat italiane raportojnë se u desh ndërhyrja e gardianëve për...

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Globi

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Ministri i jashtë serb Ivica Daçiç, ka vazhduar të mburret pas dështimit të Kosovës për t’u bërë anëtare e Interpolit. Ai ka thënë se një rezultat i tillë tregon se pa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!