Libra falas për klasat fillore, PD: Programin që na vodhe zbatoje të plotë

E mërkurë, 05 September 2018 16:05

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi në një deklaratë nga selia blu akuzoi qeverinë ‘Rama’ lidhur me nismën e kësaj të fundit për tekstet falas për arsimin fillor. Sipas deputetes demokrate ky ishte program i PD që u vodh nga qeveria, ndërsa me ironi i sugjeroi Ramës që të zbatojë atë të plotë.

Po ashtu ajo në emër të PD-së tha se Rama dhe ministrja Lindita Nikolla duhet të flasë për 130 mijë nxënës që kanë braktisur shkollat.

“Nuk ju thonë prindërve se pse nuk e realizojnë zgjidhjen tonë për tekste falas për të gjithë nxënësit. Duke kopjuar keq dhe duke sulmuar opozitën, Rama dhe Nikolla si shpëtojnë dot shkatërrimit të shkollave. Ata nuk kanë thënë asgjë për 133 mijë nxënës që kanë braktisur shkollat. Nikolla duhet t’u thotë shqiptarëve se pse po mbyllen shkolla”, tha Vokshi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...