Tritan Shehu takim senatorin e Frances Oliver Cadic, ja çfarë diskutuan

E mërkurë, 05 September 2018 17:24

Deputeti i PD Tritan Shehu kishte një takim me senatorin francez Oliver Cadic me të cilin diskutuan disa ceshtje te rëndësishme për forcimin e marrëdhënieve nderparlamentare midis dy vendeve si dhe problemet e mëdha tona penguese ne rrugën e integrimit, qe po dëmtojnë jo vetëm vendin tone, por qe po shqetesojne thelle edhe partneret. Njoftimi jepet nga vet z.Shehu në rrjetin e tij social FB

Ja cfarë shkruan Tritan Shehu në FB

Sot kisha një takim miqësor e te frytshëm me Senatorin e Frances z. Oliver Cadic.

Ne këtë takim ku mori pjese dhe Ambasadorja franceze ne Tirane Zj. Christina Vasak, diskutuam disa çështje te rëndësishme për forcimin e marrëdhënieve nderparlamentare midis dy vendeve tona, gjë për te cilën ka shume hapësira e një vullnet absolutisht pozitv.

U bisedua gjithashtu për problemet e mëdha tona penguese ne rrugën e integrimit, qe po dëmtojnë jo vetëm vendin tone, por qe po shqetësojnë thelle edhe partneret tanë, midis te cilëve edhe Francen mike, si kriminaliteti, trafiqet, korrupsioni etj, te cilët kane krijuar edhe një rritje te madhe te kërkesave për azil.

Shkëmbyem gjithashtu mendime edhe për ceshtjet Rajonale, rrugën europiane e drejt NATO te Ballkanit Perëndimor, stabilitetin e tij, ku unë theksova qarte se rruga vetme e sigurte është ajo e cvleresimit te kufijve gjate procesit te integrimit, duke ruajtur teresine territoriale, për te shkuar te “zerimi” i tyre me aderimin ne BE.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Lifestyle

Studimi: Nëse postoni foto me këtë ngjyrë, merrni më shumë like

Kur Followersat tuaj  janë duke kaluar nëpër postimet tuaja në Instagram, keni vetëm një sekondë, nëse jeni me fat, të kapni vëmendjen e tyre. Por kërkimet tregojnë se ngjyrat në...

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Globi

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Kryeministrja britanike Theresa May i doli në mbrojtje projekt-marrëveshjes së saj të debatueshme për çështjen Brexit, duke i bërë thirrje publikut britanik ta mbështesë atë. Kritikët brenda partisë, të cilët ankohen...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!