A do të shkojë opozita në Kuvend? Ja çfarë thotë Vasili

E mërkurë, 05 September 2018 18:25

Kreu i grupit Parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, ka qenë sot i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ka deklaruar se opozita nuk do të marrë pjesë në seancën e ditës së enjte.

I pyetur nga moderatori Alen Xhelili se çfarë do të ndodhë nesër, Vasili tha se opozita e bashkuar do të mblidhet nesër në qytetin e Elbasanit, ndërsa mazhoranca do të miratojë në Tiranë një akt normativ për të vjedhur sërish paratë e qytetarëve.

 ‘Është zyrtare mbledhja e përbashkët e grupeve parlamentare të opozitës do të zhvillohet në qytetin e Elbasanit, ndërkohë që në Tiranë do të mblidhet një grup deputetësh që e quajnë veten mazhorancë, që do të rivënë nesër në Kuvend një projektligj për të vjedhur sërish, ku kjo pjesë e parlamentit janë një grup kuislingësh që kanë tradhtuar njerëzit dhe do të votojnë një akt normativ për të vjedhur paratë’, tha Vasili.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...