Në ditën e saj, qeveria bojkoton Nënë Terezën, nuk organizon asnjë aktivitet për të

E mërkurë, 05 September 2018 18:54

Në festimin e parë në Shqipëri të ditës së shenjtërimit të Nënë Terezës, qeveria e propagandës, imazhit dhe tellallëkut, nuk u pa asnjë ceremoni në përkujtim të bamirëses së madhe shqiptare.  Kryeministri ishte i zënë si përherë me punën e tij kryesore, propagandën, e cila e tregon më lolo dhe më të papërshtatshmin për të qeverisur vendin. Por të paktën në anën e vet më të mirë, atë ku qeveria shkëlqen, propagandën, mund të kishte bërë diçka për të përkujtuar Nënë Terezën. Le të kurseheshin sot disa nga pilurat helmuese të qeverisë apo gramafonit shëtitës Erion Veliaj. Le të përkujtohej Nënë Tereza. Mund të pushonin një ditë dembelët më të mëdhenj të historisë së Shqipërisë, rrënuesit e çdo gjëje të saj. Të kujtonin një nënë të madhe.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Deputeti demokrat kërkesë anëtarëve të Këshillit Bashkiak: Mos lejoni ndërtimin e HEC-eve

Aktualitet

Deputeti demokrat kërkesë anëtarëve të Këshillit Bashkiak: Mos lejoni ndërtimin e HEC-eve

Deputeti demokrat i Shkodrës Romeo Gurakuqi i ka bërë një kërkesë publike anëtarëve të Këshillit Bashkiak që të mos lejojnë ndërtimin e dy HEC-eve në Malësinë e Madhe. HEC-et, me...

Bleona Qereti publikon foto pa make up, s’do ta besoni si duket

Show-biz

Bleona Qereti publikon foto pa make up, s’do ta besoni si duket

Këngëtarja Bleona Qereti është nga ato personazhe të showbizit që gjithmonë diskutohet për paraqitjet e saj në publik. Së fundmi ajo u kthye në Shqipëri, për të qenë e pranishme...

Shqipëria kërkon një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB-ës

Globi

Shqipëria kërkon një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB-ës

Shqipëria synon të zërë një nga vendet si anëtar jo i përhershëm në Këshillin e Sigurimit të Kombëve të Bashkuara. Këtë e bëri të ditur sot ministri i Jashtëm shqiptar...