Në ditën e saj, qeveria bojkoton Nënë Terezën, nuk organizon asnjë aktivitet për të

E mërkurë, 05 September 2018 18:54

Në festimin e parë në Shqipëri të ditës së shenjtërimit të Nënë Terezës, qeveria e propagandës, imazhit dhe tellallëkut, nuk u pa asnjë ceremoni në përkujtim të bamirëses së madhe shqiptare.  Kryeministri ishte i zënë si përherë me punën e tij kryesore, propagandën, e cila e tregon më lolo dhe më të papërshtatshmin për të qeverisur vendin. Por të paktën në anën e vet më të mirë, atë ku qeveria shkëlqen, propagandën, mund të kishte bërë diçka për të përkujtuar Nënë Terezën. Le të kurseheshin sot disa nga pilurat helmuese të qeverisë apo gramafonit shëtitës Erion Veliaj. Le të përkujtohej Nënë Tereza. Mund të pushonin një ditë dembelët më të mëdhenj të historisë së Shqipërisë, rrënuesit e çdo gjëje të saj. Të kujtonin një nënë të madhe.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!