Audio-përgjimi i vëllait të Xhafajt/ Vasili-Ramën: Mashtrues i ka lidhur duart prokurorisë

E mërkurë, 05 September 2018 19:11

Kryetari i Grupit Parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, deklaroi nga studio e lajmeve e Syri.net, se kryeministri Edi Rama ka mashtruar shqiptarët me audio-përgjimin ku është i përfshirë vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Deputeti i LSI-së tha se edhe pse kanë kaluar muaj që këtë çështje e ka marrë në dorë prokuroria, nuk kemi një përgjigje, pasi Rama nuk e lejon të thotë të vërtetën.

“Njeriu që mashtron qytetarët sepse është pjesë e krimit është kryeministri. Përderisa kryeministri gënjen dhe thotë se e kam bërë ekspertizën dhe prokuroria ka 3 muaj që po lufton për ekspertizën, del qartë se gënjeshtari është kryeministri. Unë i jam lutur medias shqiptare që ti kërkojë prokurorisë që ti kërkojë se çfarë po ndodh me video-përgjimin.”-tha Vasili.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Aktualitet

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Një grup hajdutësh që vidhte lokale dhe dyqane në qytetin e Durrësit është goditur nga policia.  Gjithashtu gjatë kontrolleve janë arrestuar edhe dy shtetas të tjerë me lëndë narkotike dhe armë...

Fillojnë reshtje e para në Shqipëri, ja në cilin qytet

Aktualitet

Fillojnë reshtje e para në Shqipëri, ja në cilin qytet

Kanë nisur reshjet e para të dëborës në qarkun e Korçës. Prej dy orësh kanë nisur reshjet e para në këtë qytet, ndërsa deri tani nuk raportohet për bllokim rrugësh. Kjo...

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Aktualitet

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Një tjetër peshkaqen është kapur këtë herë në rrjetat e peshkatarëve, në zonën e Himarës.  Një ditë më parë një peshkaqen , me gjatësi 3.5 m dhe me një peshë prej 400 kg u...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!