Pse Rama nuk e do Nënë Terezën?

E mërkurë, 05 September 2018 20:00

Në ditën kur në Shqipëri duhej të bëhej një festë e madhe për shenjtërimin e Nënë Terezës, qeveria me në krye Edi Rama nuk morën mundimin të thoshin të paktën një fjalë për të.

Edi Rama nuk u mjaftua vetëm me heqjen e shtatores së kësaj figure kaq të rëndësishme që e do e gjithë bota, por gjithmonë tregon mosrespekt ndaj saj.

I vetmi shpjegim për këtë sjellje të Edi Ramës është se kryeministri nuk mund të respektojë dhe nderojë një figurë që është e kundërta e tij.

Një hajdut nuk mundet kurrsesi të nderojë një figurë që ka bërë vetëm bamirësi.

Nënë Tereza vetëm ka shpëtuar jetë njerëzish ndërsa Rama i ka vrarë duke i varfëruar në ekstrem më shumë.

Një dembel që s’di të bëjë gjë tjetër veçse të flasë kot se lartëson dot një figurë të urtë e punëtore siç ka qenë nëna e shenjtë.

Nënë Tereza u qëndronte pranë njerëzve në nevojë, të varfërve, te pamundurve,

ndërsa Rama i urren ata dhe bën gjithçka që t’ua bëjë jetën edhe më të pamundur.

Një njeri i  mësuar vetëm me lajka është mëse normale që do e urrejë dikë që e ka treguar me vepra punën e saj.

Një kriminel që di vetëm të fajësojë të tjerët për të gjitha fajet e tij nuk e duron dot dikë që merrte fajet e të tjerëve përsipër.

Një zemërligë i mbushur me mllef s’mundet që ta durojë dot lartësimin ndaj dikujt që ka falur vetëm dashuri e mirësi.

Janë karakteristikat e këtij njeriu krejt të kundërta me ato të Nënë Terezës që e bëjnë Ramën të mos e dojë e të mos e respektojë nënën e shenjtë./55news.al

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO/ Aksident i tmerrshëm në Formula 3, pilotja 18-vjeçare thyen shtyllën kurrizore

Sport

VIDEO/ Aksident i tmerrshëm në Formula 3, pilotja 18-vjeçare thyen shtyllën kurrizore

Pilotja e re gjermane Sophia Floersch përjetoi një aksident të tmerrshëm në garën e sotme në Formula 3, e cila u zhvillua në qytetin Macau.Aksidenti ndodhi në pistën Guia, e...

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Sport

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Chris Gunter shpreson që Gareth Bale t’i huazojë avionin privat në mënyrë që ai të sjellë familjen e tij në Shqipëri me rastin e rekordit që do të vendosë në...

Kadiu: Më shumë se kurrë të rinjtë po thërrasin për kryeministër Lulzim Bashën!

Politikë

Kadiu: Më shumë se kurrë të rinjtë po thërrasin për kryeministër Lulzim Bashën!

Deputetja e PD, Fatbardha Kadiu, thotë se opozita nuk ka pushuar asnjë sekondë së punuari, së takuari dhe biseduari me njerëzit e këtij vendi dhe me të rinjtë e shumtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!