Në Gramsh biznesi nën kthetrat e hajdutërisë

E Enjte, 06 September 2018 07:12

Nga Elmaz Haruni

"Paç doren e mbarë ". Kjo eshte shprehja e çdo qytetari Gramshjot pas vjedhjeve të shumta në këtë qytet.  Shkak për këtë postim është vjedhja e radhës në fshatin Tunjë.
Që nga viti 2016 e në vazhdim, në Gramsh janë bërë mbi 50 vjedhje të llojeve të ndryshme" biznese, markete, makina , shtëpi ,dyqane, etj .
Dhe 5 % e tyre janë zbuluar nga policia që duam.
Çdo banor i qytetit bëjnë dy pyetje:
#-Kush i bën keto vjedhje?
#-Pse policia nuk i zbulon, me cfar merret ajo?
Për pyetje e pare te vjen në mend shprehja e vjeter e pleqëve "E ke kallausin nga brenda "
Si ka mundësi që policia e gramshit nuk i zbulon këto vjedhje, se për ti kapur në flagrancë as bëhet fjalë .
Lusim mos të jenë pjese e këtyre vjedhjeve.!
A e dinë keta shefa, se paguhen me taksat e këtyre bisneseve qe vidhen ???!!
Me se po merret policia qe duam ne Gramsh? Se,hashashi te kundërmon në cdo cep te qytetit , tashme kanë filluar edhe drogat e forta(urojmë përsëri qe të mos jenë pjese e trafikut te drogave).
Hajdutet, vjedhin sipas qefit dhe su hyn gjëmb në këmbë.
"Mbjellja e hashashit edhe këtë vite nuk ishte keq'
Trafiku i lëndës drusore, vazhdon por me lejen e tyre.
Në fshehjen e ngjarjeve te ndryshme policia e Gramshit mban vendin e pare në vend.
Ndertimet pa leje janë pjesa ku policia e Gramshit "shkëlqen ".
- Sa fillon një fshatar të bëj një kasoll aty gjendet policia.
-Sa fillon një qytetar të bëjë një mur mbajtës apo riparim banese aty gjendet policia .
Kete shkelje të ligjit e zbaton me korrektësi, njofton avokatin e saj dhe zbaton "proçedurat ", natyrisht kush e lyen qerren, i shpëton burgut, të tjerët i kalojnë prokurorisë.
Kjo është policia më e paafte,më korruptive, më nepotike ndër vite në Gramsh, dhe natyrish smund të jetë ndryshe, kur në krye të saj është një person #social_komunist i paaftë .
PD Gramsh është shqetesuar për situaten e krijuar në Gramsh dhe i bën thirrje këtyre xhambasve se do të përgjigjen para ligjit për të gjitha veprimet abuzive qe kanë kryer.
Zoti i ruajt qytetaret e Gramshit.
Autori eshte kreu i PD, Gramsh.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...